Ładowanie Wydarzenia

Huna i Hawajskie Techniki Uzdrawiania

Cykl wykładów prowadzi Anna Nalu Niżyńska

Huna jest bardzo starożytną mądrością Polinezji, która mówi się, że została opracowana przez mędrców z krainy Mu (nieistniejący kontynent i zaginiona cywilizacja) uważnych obserwatorów Stwórcy, Człowieka i Przyrody. Ta sama mądrość była też więc odnajdywana w wielu okresach i miejscach na świecie.

huna

Hawajskie słowo „huna” oznacza „tajemnicę”, wywodzi się ono od słowa „kahuna”, które oznacza strażnika („ka”) tajemnicy („huna”), nazywanego czasami też „kupua”. Kahuna to wyspecjalizowany uzdrowiciel, który współpracuje z mocami umysłu i siłami natury. W tym sensie jest on bardzo podobny do syberyjsko – tunguskiego słowa „szaman”.
Przedstawione współcześnie rozumienie Huny wywodzi się z tradycji rodziny Kahili z wyspy Kauai i jest kultywowane przez Serge’a Kahili Kinga, który został adoptowany jako wnuk Josepha Kahili i został wyszkolony w tej wiedzy.

Siedem podstawowych założeń Huny :

Ike – Świat jest tym, czym myślisz, że jest. Ludzie są tacy jacy myślisz, że są, los jest taki, jaki myślisz, że jest – jesteś twórcą swojego świata. Twoje doświadczenia życiowe są odbiciem Twoich myśli. Gdy zmieniasz myśli zmieniasz swój świat.
Kala – Nie ma żadnych ograniczeń, ograniczenia są tylko w Twoim myśleniu. Wszystko we wszechświecie jest dostępne i możliwe. Masz wolność w tworzeniu takiego życia, jakiego chcesz.
Makia – Energia podąża za uwagą. To, na co kierujesz swoją uwagę manifestujesz w swoim życiu.
Manawa – Teraz jest moment mocy. Wszystko dzieje się teraz. Wspomnienia o przeszłości lub wizje przyszłości są tylko interpretacją tych zdarzeń w teraźniejszości. Tylko w chwili obecnej masz wpływ na swoje decyzje i wybory.
Aloha – Kochać to być szczęśliwym ( z sobą, kimś, czymś ). To stan istnienia w życiu, w którym umysł i serce są jednością. Bycie szczęśliwym w teraźniejszości z samym sobą i całym światem. Ma najpotężniejszą moc sprawczą we wszechświecie, ma naturę przyciągania.
Mana – Cała moc pochodzi z wnętrza. Wewnątrz są Twoje wszystkie możliwości, talenty i marzenia. Masz wszystko to, co jest potrzebne, abyś kreował życie jakiego pragniesz dla siebie. To moc Twojego ducha, autorytet wewnętrzny.
Pono – Skuteczność jest miarą prawdy. To jakie masz życie odzwierciedla Twoje przekonania. Jest koncepcją dobra, właściwości – wszystko to, co działa jest prawdziwe.

Cztery poziomy „Ja”
Jest to rodzaj systemu opisowej psychologii człowieka, w części przypominający psychoanalizę. Ten zbiór założeń polega na tym, że ludzkie zachowanie i doświadczenie można tłumaczyć i zmieniać poprzez współdziałanie różnych aspektów lub funkcji:
1. Najwyższe Ja ( Kane, Aumakua ) inspiruje
2. Świadome Ja ( Lono ) imaginuje
3. Podświadome Ja ( Ku ) pamięta
4. Rdzenne Ja ( Kanaloa ) ma wolę

Cztery poziomy rzeczywistości :
Kolejne założenia wywodzące się z tradycji Kupua dzielą całe doświadczenie na cztery poziomy lub stuktury przekonań o rzeczywistości, które można podsumować następująco :

1) wszystko jest obiektywne (rzeczywistość naukowa).
2) wszystko jest subiektywne (rzeczywistość psychiczna).
3) wszystko jest symboliczne (rzeczywistość szamańska).
4) wszystko jest holistyczne (rzeczywistość mistyczna).

Kahuna (Kupua) uczy się wchodzenia i wychodzenia z tych rzeczywistości, aby skuteczniej zmieniać doświadczenie.

Spośród wielu hawajskich technik uzdrawiania współcześnie najbardziej znane są :
– Kino Mana, w tym Lomi Lomi Nui i Kahi Loa
– Ho’oponopono
– taniec Hula
Dlaczego dziś na nowo odkrywamy Hunę i wywodzące się z niej techniki uzdrawiania ?
Znajomość wiedzy o Hunie i o jej praktycznych zastosowaniach ułatwia nam stworzenie jedności duszy i ciała, przywracanie zdrowia oraz budowanie na codzień harmonii i równowagi tak potrzebnej nam w obecnych czasach.

Prowadząca: Anna Nalu Niżyńska

Dyplomowana trenerka organizacji ALOHA INTERNATIONAL szerzącej wiedzę na temat hawajskich metod uzdrawiania ciała, umysłu i okoliczności poprzez rozprzestrzenianie ducha Aloha i wiedzy dotyczącej Huny. Nauczycielka technik pracy z ciałem KINO MANA. Posiada też europejski dyplom w zakresie bioterapii The European Institute of Bio Energy ( Irlandia ) oraz jest certyfikowaną nauczycielką metody Soul Body Fusion ®. Z wykształcenia jest terapeutką i pedagogiem. Od ponad 20 lat zajmuje się zawodowo medycyną i psychologią holistyczną, które studiowała w Europie oraz na Hawajach. Pobierała nauki u znanych na świecie nauczycieli i uzdrowicieli w tym między innymi u dr. Serge’a Kahili Kinga, Susan Pa’iniu Floyd, Jonette Crowley, Kawaikapuokalani Hewetta, Eda Kaiwi, Michaela’a O’Doherty, Toma M.Griffina. Na co dzień stosuje skuteczne metody terapii kwantowych pobudzających do przywrócenia własnymi siłami równowagi i zdrowia.

TERMINARZ

Poniedziałek 16 PAŹDZIERNIKA 2017
godz. 18:00 -19.30
Kuźnia Zdrowia ul. Rzymska 21
(wejście od ogrodu)

JAK DOJECHAĆ

INWESTYCJA

Wstęp wolny!

Zapisy nie są wymagane.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
SSOLfamilia

autoresponder system powered by FreshMail
 

autoresponder system powered by FreshMail