14.30 – 16.00 Kilka ważnych słów o klarowanym maśle zwanym ghee oraz miodach organicznych. Degustacje produktów.

Współcześni naukowcy badając właściwości masła klarowanego potwierdzili, to co mistrzowie ajurwedy wiedzieli od tysięcy lat. Ghee działa łagodząco na układ trawienny, przyśpiesza gojenie ran i wszelkich żołądkowo-jelitowych stanów zapalnych. Nie podnosi poziomu złego cholesterolu we krwi. Zawiera kwas tłuszczowy o właściwościach przeciwnowotworowych. Wzmacnia organizm, ponieważ podnosi w organizmie poziom substancji przeciwwirusowej zwanej interferonem. Poprawia wchłanianie oraz odżywczą wartość pożywienia. Wspiera funkcje odnowy fizycznej, a nawet mentalnej naszych organizmów (to już wiedza z ajurwedy, gdzie pożywienie ma wpływ na emocje i uczucia). Można je przechowywać przez kilka tygodni, nawet nie trzymane w lodówce! Jest czyste, pozbawione substancji stałych (zanieczyszczeń), więc nie jełczeje, nie zawiera laktozy! Doskonałe dla całej rodziny, od niemowlaków po seniorów. Dodaję je do zup, warzyw, kasz, ryb i makaronów.

Miód – każdy go lubi, ale czy na pewno wiemy za co?
Jego dobroczynne dla zdrowia składniki trafiają wprost do naszego krwiobiegu, z pominięciem procesu trawienia. Miód pszczeli posiada wartości lecznicze dzięki obecności specjalnych enzymów dodawanych przez pszczoły w trakcie produkcji.

Jego preparaty mają właściwości odtruwające – eliminują z organizmu ołów i inne metale ciężkie. Mają również właściwości ogólnie wzmacniające, regenerujące i uodparniające. Kuracja miodem ma swoją fachową nazwę – jest to apiterapia, dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem i profilaktyką schorzeń przy użyciu miodu oraz innych produktów pszczelich np. propolisu.

Jaki miód będzie najlepszy dla ciebie? O tym podczas prelekcji.

Inwestycja:
WSTĘP WOLNY!