W ciele ludzkim zapisuje się wiele przeżyć. Niestety często tych negatywnych. Zapisy tych zdarzeń – stresów, wypadków i infekcji to mikrourazy wpływające na dysfunkcję w organizmie.
Mikrokinzyterapia potrafi odnaleźć te zaburzenia i przywrócić organizm do równowagi.

Mikrokinezyterapia (z gr. micro- mały, kinesis -ruch, therapie- leczyć) bazuje na wiedzy z kilku dziedzin medycyny, a rozwijana jest we Francji od przełomu lat 70. i 80. XX wieku. Technika ta usuwa z tkanek organizmu ślady urazów fizycznych (wypadki, złamania, kontuzje itp.), emocjonalnych (stres, traumy, szoki emocjonalne), infekcyjnych (wywołanych bakteriami, wirusami), oraz substancji chemicznych (leki, toksyny, związki chemiczne, chemio i radioterapia), które nagromadzone w ciele blokują organizm w funkcjonowaniu i determinują choroby.

mikrourazy

Kiedy warto skorzystać?

Wymienione przyczyny mogą doprowadzić do powstania następujących objawów: bólów głowy i migren, zaburzeń wzroku, słuchu i równowagi, schorzeń zatok przynosowych i ucha środkowego, szumów w uchu, zaburzeń emocjonalnych, mentalnych i rozwojowych (z tego też tytułu celowe jest stosowanie jej u osób z nieznacznym niedorozwojem umysłowym), zaburzeń koncentracji, pamięci i sprawności uczenia się, bezsenności, a nawet dysfunkcji narządu ruchu i organów wewnętrznych.

Wskazania do Mikrokinezyterapii

Mikrokinezyterapię stosuje się w przypadkach: bólów kręgosłupa, stawów, zwichnięć, skręceń, stanów zwyrodnieniowych stawów, napiętych mięśni; bólów głowy, migren, chronicznego zmęczenia, stanów pourazowych (włączając urazy sportowe), rekonwalescencji po operacjach, bólach niewiadomego pochodzenia oraz objawów chorobowych nie mających odzwierciedlenia w wynikach badań lekarskich. Dodatkowo wspomagająco przy każdej chorobie przewlekłej. Oprócz wpływu na ciało Mikrokinezyterapia świetnie sprawdza się w przeciążeniach emocjonalnych, nerwowości, depresji, lękach, obniżeniu nastroju i poprawie koncentracji.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu pacjent pozostaje w ubraniu i leży na stole do masażu. Sam zabieg wygląda jak forma głaskania ciała, jednak mimo pozornie mało znaczących ruchów, terapeuta odnajduje w ciele wiele zablokowań. Większość z tych blokad jest odpowiedzialna za zgłaszane dolegliwości przez chorego.