Dzięki wsparciu psychodietetyka zmienisz nawyki żywieniowe i trwale zredukujesz zbędne kilogramy (bez efektu jo-jo).
Będziesz pracować z motywacją i przekonaniami, rozpoznasz przyczyny i mechanizmy objadania się, które często mają podłoże psychiczne i/lub emocjonalne.
Osiągniesz szczupłą sylwetkę i wzmocnisz zdrowie.

944994_994226217331629_6990725433288895792_n

JAK SKUTECZNIE ZMIENIĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE?

Okazuje się, że temat jedzenia budzi dużo emocji. Jemy nie tylko po to, żeby zaspokoić głód. Jemy, żeby zrobić sobie przyjemność, spędzić z kimś miły czas w restauracji, sprawić sobie radość, poczuć się bezpieczniej i spokojniej, rozładować napięcie itd. Tych powodów może być jeszcze więcej.

I wszystko jest w porządku dopóki jedzeniem nie zaczynamy zastępować inne zachowania. Zamiast radzić sobie ze stresem poprzez aktywność fizyczną czy rozmowę z ważną osobą zjadamy tabliczkę czekolady, aby się odprężyć.

Warto wtedy się zastanowić: co próbuję zastąpić jedzeniem? A może czegoś się obawiam? Dlaczego nie chcę czuć, tego co właśnie czuję i wolę zredukować napięcie jedzeniem lub piciem? To, co odkryjemy może być naprawdę ciekawe i pomoże nam w zmianie złych nawyków żywieniowych.

Każdy z nas ma swoje rytuały związane z jedzeniem. Znam osoby, które uwielbiają zaczynać dzień od filiżanki kawy. Są też tacy, dla których niedzielny obiad musi koniecznie składać się z dwóch dań, z czego na drugie musi być kotlet, ziemniaki i surówka. Niektórzy lubią mieć przy sobie miskę chipsów gdy oglądają telewizję. Najbardziej relaksują się chrupiąc przekąski i oglądając komedie. Inni raz w tygodniu chodzą do ulubionej kawiarni gdzie zamawiają ulubioną kawę z ulubionym ciastkiem. Po pierwszym łyku już czują jak całe ich ciało ogarnia miła rozkosz. Przy ciastku zaś, są już w niebie…
Jeśli zatem nagle wprowadzamy restrykcyjną dietę to nic dziwnego, że jakaś część nas bardzo się zbuntuje i będzie walczyć o przywrócenie „starego i znajomego”. Każda zmiana stylu jedzenia może powodować w umyśle i emocjach małą (albo dużą) rewolucję. Przyjrzymy się bliżej temu co tak naprawdę się dzieje i jak możemy łagodniej i z sukcesem przejść przez cały proces.

PODCZAS WARSZTATÓW POZNASZ KONKRETNE NARZĘDZIA I METODY, KTÓRE POZWOLĄ CI ZROZUMIEĆ:

  • dlaczego zdarza nam się zajadać stres? Co takiego się dzieje, że w trudnych chwilach jemy zbyt dużo i niezbyt zdrowo?
  • co powoduje, że większość diet w dłuższej perspektywie jest nieskuteczna? Ludzie, którzy je stosowali po jakimś czasie wracają do swojej wagi lub tyją jeszcze bardziej?
  • jak trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe, żeby polubić zdrowe jedzenie i nie traktować je jako „niesmaczne, dziwne lub trudne do ugotowania”?
  • w jaki sposób stosować zdrowy styl życia, gdy jesteśmy zabiegani i nie starcza nam na nic czasu?

Zapraszam Cię w fascynującą podróż do wewnątrz, gdzie jeszcze lepiej poznasz swoje myśli i zachowania związane z jedzeniem oraz zweryfikujesz przekonania na temat siebie i swojego ciała. Celem tej podróży jest trwała zmiana nawyków żywieniowych, których miłym efektem ubocznym będzie szczupła i zdrowa sylwetka. Nie odwrotnie :)

WAŻNE INFORMACJE

PROWADZĄCA

Kasia Gwiazdowska –

Psychodietetyk, psycholog

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

INWESTYCJA

Całkowity koszt 350zł od osoby.