19.00 – 20.00 Joanna Szczypek
Refleksologia Twarzy – prelekcja z pokazem

Refleksologia twarzy (terapia neuro-odruchowa) jest unikalną, holistyczną metodą przywracania równowagi energetycznej i narządowej w funkcjonowaniu organizmu. Wykorzystuje się ją do diagnozowania, terapii, profilaktyki oraz zabiegów estetycznych. Ma wpływ na ciało fizyczne, umysł i emocje. Jest bezpieczna i może być stosowana u dzieci, dorosłych, kobiet w ciąży.
Podobnie jak na dłoniach, stopach, uszach – tak na twarzy i głowie mamy punkty i strefy, które poprzez układ nerwowy połączone są z narządami i układami. Bazując na zjawisku łuku odruchowego i „pracując na twarzy” mamy wpływ na oddalone narządy i układy w ciele.

Ponadto badania nad refleksoterapią twarzy potwierdziły, że w tracie masażu pobudzone jest wydzielanie się m.in.: endorfin (tzw. „hormon szczęścia”), serotoniny i dopaminy (odpowiedzialnych za reakcje emocjonalne, pamięć), astymulacja odpowiednich punktów ma bezpośrednie działanie na ciało migdałowate, odpowiedzialne za stan emocjonalny i radzenie sobie ze stresem. Po zabiegu przekłada się to na odczucie głębokiego wyciszenia i zrelaksowania.

Inwestycja:
10 zł/os

Możliwy udział w prelekcji po wykupieniu karnetu na Dni Otwarte:
50 zł/os – 1 dzień, 65 zł/os – 2 dni