Terapia Czaszkowo-Krzyżowa (inaczej zwana Craniosacralną ) to delikatna, nieinwazyjna metoda pracy z ciałem, której zadaniem jest przywrócenie naturalnej pulsacji płynu mózgowo-rdzeniowego. Dr Sutherland nazwał ten rytm „oddechem życia”, a jego zaburzenie
pod wpływem rozmaitych czynników np. stresu, urazów, traumatycznych przeżyć itp.,
może powodować nieprawidłowości pracy układu nerwowego, hormonalnego, immunologicznego i in.

Podczas zabiegu doświadczony terapeuta wyczuwa wszystkie mikronapięcia i nieprawidłowości w strukturach oraz ruchach tkanek i za pomocą subtelnego dotyku umożliwia przywrócenie właściwego rytmu tętnienia płynu mózgowo-rdzeniowego człowieka, co w konsekwencji pozwala na odzyskanie stanu równowagi całego organizmu.

W JAKICH OKOLICZNOŚCIACH NALEŻY STOSOWAĆ?

  • Przy urazach czaszki i wynikających z tego bólach głowy, trudności z koncentracją, zapamiętywaniem itp.;
  • Przy migrenach i bólach głowy niewiadomego pochodzenia;
  • Przy stresie i urazach psychicznych;
  • Przy nadmiernym wysiłku fizycznym, psychicznym i intelektualnym;
  • Przy uszkodzeniach okołoporodowych i związanych z porodem przeżyciach o charakterze traumatyzującym.

Wymienione przyczyny mogą doprowadzić do powstania następujących objawów: bólów głowy i migren, zaburzeń wzroku, słuchu i równowagi, schorzeń zatok przynosowych i ucha środkowego, szumów w uchu, zaburzeń emocjonalnych, mentalnych i rozwojowych (z tego też tytułu celowe jest stosowanie jej u osób z nieznacznym niedorozwojem umysłowym), zaburzeń koncentracji, pamięci i sprawności uczenia się, bezsenności, a nawet dysfunkcji narządu ruchu i organów wewnętrznych.

Efekty

U osób, które w wyniku wypadku doznały przemieszczenia kości (zmiana kształtu głowy) może nastąpić znaczne odwrócenie tych następstw, a w niektórych przypadkach nawet przywrócenie pierwotnego kształtu głowy.

Bóle głowy i rozchwianie emocjonalne po uderzeniu w tył samochodu (tzw. „efekt bicza”) bezpowrotnie przemija po kilku zabiegach.

Osoba poddająca się takim zabiegom przeważnie już po pierwszym spotkaniu czuje się „jak nowonarodzona”, pozbywa się bowiem tak powszechnego dziś szczególnie wśród osób pracujących umysłowo, odczucia „ciężkiej głowy”. Jest to zatem również doskonała metoda profilaktyczna dla osób zdrowych mająca na celu zarówno uwolnienie się od stresów jak i likwidację napięć zarówno w ośrodkowym jak i obwodowym układzie nerwowym.

WAŻNE INFORMACJE

TERMINARZ

Terminy sesji ustalane są indywidualnie.

PROWADZĄCY

Tomasz Grzymkowski

Terapeuta, konsultant rozwoju osobistego i komunikacji niewerbalnej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

INWESTYCJA

Koszt sesji: 150zł
Czas trwania sesji: 60 min.
UWAGA: płatność tylko gotówką.

ZAPISY

Zapisać się można wypełniając znajdujący się obok FORMULARZ lub przesyłając email na adres:
TOMASZ.GRZYMKOWSKI@KUZNIA-ZDROWIA.PL
Można też zadzwonić pod numer:
502 068 095

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną lub telefoniczną informacji o konsultacji od: Kuźnia Zdrowia 1 Magdalena Wdowiak