IMG_3234

Boże Narodzenie, czas szczególny dla rodziny i naszych dzieci.

Prezenty, łakocie, lepienie pierogów, spotkania rodzinne…Jak świadomie przejść przez te kilka wyjątkowych dni, z uważnością, spokojem i miłością do sowich dzieci?

O tym opowie Agnieszka Magdar.

Kiedy rodzi się dziecko to ogrom szczęścia, radości, dumy jaki odczuwają rodzice sprawia, że nad kołyską wyczekanego malca wypowiadają cudowne deklaracje, że dadzą mu wspaniałe dzieciństwo i że nie będą tacy jak ich rodzice. Szybko jednak łapią się na tym, że rzeczywistość niesie ze sobą wiele niespodzianek, a wychowanie ukochanej pociechy nie jest takie łatwe. Dlatego też z jednej strony w procesie wychowania zaczynają dominować stare schematy rodzinne, zaś z drugiej strony przychodzi świadomość, że fakt posiadania dziecka to nie to samo, co bycie rodzicem dla niego, gdyż to jest profesja, której uczymy się przez całe życie.

Od czego zacząć budowanie wyjątkowych rodzicielskich relacji? Od mocnych i trwałych fundamentów, które stanową mądre i efektywne strategie świadomego rodzicielstwa.

Jaki powinien być rodzic?

Odpowiedzi na to pytanie może być wiele i wśród nich usłyszymy: Kochający, Odpowiedzialny, Zaangażowany, Konsekwentny, Opiekuńczy, Radosny, Prawdziwy, Zaradny
oraz wszystkie inne odpowiedzi, które nie zostały wymienione,
a które pojawiają się w Twojej głowie.
Jest jednak słowo, które łączy powyższe cechy, dając wyraz pełnej roli jaką ma do przeżycia i realizacji rodzic.
To słowo to: ŚWIADOMY

Świadomi rodzice to rodzice jakich potrzebują współczesne dzieci. A co to znaczy być świadomym rodzicem?

Bez względu na to czy jesteś czy nie jesteś jeszcze w relacji z dzieckiem jako rodzic, opiekun, babcia czy dziadek, ciocia, wujek, brat czy siostra, nauczyciel, sąsiad czy znajomy rodziny z dzieckiem czy dziećmi, a temat wychowania dzieci Cię interesuje, to dołącz do grona osób, dla których wychowanie – relacja z dzieckiem to zdecydowanie coś więcej niż rodzicielskie zakazy, nakazy i zadania do wykonania adresowane do dziecka.

PROWADZĄCA:
Agnieszka Magdar – Twórca Planety Kreatywnej Edukacji. Nauczyciel, trener rozwoju osobistego, efektywnej nauki i motywacji. Prowadzi szkolenia z zakresu miękkich kompetencji z wykorzystaniem skutecznych strategii neurolingwistycznego programowania. Wieloletnie doświadczenie w pracy w szkole i problemy z jakimi wzmagali się uczniowie i nauczyciele w procesie nauczania stały się punktem zwrotnym do szukania coraz to nowych sposobów na wychowanie i efektywną, szybką oraz przyjemną naukę. Będąc w stałej podróży rozwoju osobistego pracuje nad aplikacją zdrowego – świadomego stylu myślenia do obligatoryjnej edukacji.

GDZIE:
Kuźnia Zdrowia – Centrum Rozwoju i Terapii Naturalnych, ul. Rzymska 21 (wejście od ogrodu), Warszawa

KIEDY:
21.12 2015 r., godz. 18.00

INWESTYCJA:
WSTĘP WOLNY

ZAPRASZAMY!