Czy wiecie, że są na świecie ośrodki, które uzdrawiają z chorób wyłącznie za pomocą dźwięków? Mówi się o muzykoterapii czy dźwiękoterapii dogłębnokomórkowej.

Dźwięk jest czymś więcej niż tylko sygnałem wibracyjnym. Ma wpływ na życie, podtrzymuje je i rozwija. Pewne sekwencje i tonacje muzyczne dopasowane do naturalnego rytmu serca stymulują w ciele człowieka stan relaksacyjny lub podniecenie seksualne, bez naszej wiedzy…

Uderz w stół a nożyce się odezwą?

Uderzenie w kamerton wywołuje rezonans w naszym ciele i przywołuje pamięć naturalnych częstotliwości, na jakich powinny drgać nasze komórki w stanie zdrowia. Rezonans powoduje potęgowanie dźwięków, które mogą wpływać na krążenie i system nerwowy człowieka (dlatego muzyka wpływa na nasze emocje). W stanie choroby nasze komórki wibrują na zmienionych częstotliwościach i wystarczy uderzenie odpowiedniego kamertonu, by przywrócić naszym tkankom pamięć właściwych wibracji. Takie proste?
Pitagoras twierdził, że we wszechświecie istnieje super muzyka, ogarniająca sobą wszystkie żyjące dusze. Nie jest ona uchwytna uchem, ale całym wewnętrznym jestestwem. Wpływowi jej ulegają wszystkie stworzenia, niezależnie od poziomu swego intelektu. Czy miał na myśli wibracje?..

W PROGRAMIE
– krótka informacja co to jest „żywy” dźwięk, fala dźwiękowa oraz wibracja o określonej częstotliwości
– jak sposób myślenia wpływa na organizm
– zapoznanie się z rodzajami kamertonów oraz ich wykorzystanie,
– zademonstrowanie uzdrawiającego działania wibracji kamertonów na osobach z sali,
– nauka użycia kamertonów w określonych dolegliwościach,
– pytania i odpowiedzi.

GDZIE: Kuźnia Zdrowia – Centrum Rozwoju i Terapii Naturalnych
ul. Rzymska 21 (wejście od ogrodu)

KIEDY: 16.06 – poniedziałek – godz. 18.00-20.00

INWESTYCJA: WSTĘP WOLNY Po prostu bądź i posłuchaj :-)

PROWADZĄCA: Ewa Jóźwik

Aktualne daty warsztatów znajdziesz tutaj